Resultat Bygdetrav 15/8 -93

Detta år fanns Kjell P Dahlström på plats

Lopp 1 Ponnylopp
Plac
Hästens namn
Dist
Tid
Kusk
1 Smulan     Jonny Kummu
2 Betty Boop     Maria Lundberg
3 Rasmus     Malin Gyllenäs
4 Timmy     S. Eriksson
5 Linus     Erika Wiklund
6 Larinett     E. Nilsson
Opl. Värends Star     Kjell P Dahlström
  Chicco     K. Nilsson
  Skipper     Sofia Olofsson
  Brolöpens Soda     Ann-Cristin Mella
  Minotska     Anneli Bäckman
  Timjan     K. Hellberg

Lopp 2

Plac Hästens namn Dist Tid Kusk
1 Minigren 2160 1.34.8 Stig L Eriksson
2 Sandus 2160 1.34.9g Thomas Eriksson
3 Bergens Merlina 2160 1.35.8 Rune Larsson
4 Lill Björne     Jan F Westerberg
5 Toftejänta     Roger Nilsson
6 Zabina Express     Sören Lennartson
Opl. Barrymön     Sture Olofsson
  Stjärnmölle     Martin S Johansson
  Nina Grei     Christina Bäcklund
  Gramana     Angelica Öström
  Fuxpatron     Peter Luojukoski

Lopp 3

Plac Hästens namn Dist Tid Kusk
1 Quintet Avahill 2140 1.21.6 Leif Öhlund
2 John Nick 2180 1.20.7 Eilert Jacobsson
3 Speedy Laurita 2140 1.22.3 Kjell P Dahlström
4 Crown Bowler     Lars Marklund
5 Dioscoro     Bert Pettersson
6 Intention     Christine Fjellborg
Opl. Fox Fall   utg  
  Polar Night   d  

Lopp 4

Plac Hästens namn Dist Tid Kusk
1 Borrbläsen 2160 1.29.4 Mats Nilsson
2 Pontus K 2160 1.29.4 Lars I Eriksson
3 Gnetor 2160 1.30.0 Jean Pettersson
4 Tellus K     Rolf Sundling
6 Gustavsbo Niten     Kjell P Dahlström
Opl. Abo Stegg     Göran Wikström
  Grans Rigel     Gustav Lennartsson
  Jovarr     Sverker Karlsson

Lopp 5

Plac Hästens namn Dist Tid Kusk
1 Musical Circus 2160 1.16.7 Rolf Sundling
2 Edla Min 2160 1.1.6.8 Roger Nilsson
3 Skylift 2140 1.17.9 Lars Marklund
4 Mr Ex     Stig Nilsson
5 Wahinie Laday     Torsten Forsell
6 Equi Day     Lars I Eriksson
Opl. Baron Sund     Jens Nilsson
  Billy Brodde     Håkan Innala
  Beggars Banquet     Lars Å Johansson

Lopp 6

Plac Hästens namn Dist Tid Kusk
1 Michel Prinsen 2180 1.34.5 Tore Sundström
2 Guristjärn 2160 1.35.4g Roger Nilsson
3 Lelius 2160 1.35.8 Roger Berglund
4 Eddie     Mats Nilsson
5 Mini Tofsan     Thomas Nilsson
6 Jogging     Sverker Karlsson
Opl. Fory     Lars Marklund
  Maxinell     Lennart Stenlund
  Primer     Lars Unström
  Baron Barry     Lars Wikström
  Guri Best     Robert Lindberg
  Xacke Express     Sören Lennartsson

Lopp 7

Plac Hästens namn Dist Tid Kusk
1 Big Firm 2140 1.21.6 Lars Marklund
2 Ida Adel 2140 1.21.7 Lars I Eriksson
3 Remington Passion 2160 1.21.3 Roger Nilsson
4 Junior Chapman     Leif Öhlund
5 Tom Nett     Kjell P Dahlström
Opl. Vifast     Mats Englund
  Not My Lady     O. Lindqvist

Lopp 8 Montélopp

Plac Hästens namn Dist Tid Ryttare
1 Impuls 1140 1.13.8 Lena Johansson
2 Handfighter     Sofia Olofsson
3 Mona Lou     M. Ahlqvist
  Twinkel Mojo     Veronika Lundgren
Opl. Segertorps Oden   dgm3 Carola Jonsson
  Trance Dance   dg Josefin Strand

Lopp 9

Plac Hästens namn Dist Tid Kusk
1 Star Egat 2160 1.17.0 Tage Brännström
2 Manniger 2140 1.18.0 Bert Pettersson
3 Chick Nick 2160 1.17.5 Lennart Kandel
4 Redstone     Lars Marklund
5 Zantac Song     Kjell P Dahlström
6 Frances Zoot     Sören Lennartsson
Opl. Nikita Laday     Roger Nilsson
  Rodie Orion     Jens Nilsson
  Morning Man     Jan-Erik Holmgren
  Captain Lion     Gustav Lennartsson
  Chef Sund     Linda Holmgren
  Old Style     Jörgen Axen
  Fatal Attraction     Jan Hällgren