Resultat bygdetrav 2003

Lopp 1 Tjernquists Lopp Kat - B Grundlag 2.05
Plac Nr Häst Distans Km/tid Körsven
1 6 TOKER 2240 2,00,8 Johanna Lundholm
2 5 EDGAR 2240 2,01,0g Margareta Sandström
4 3 ISAK 2180 2,05,0 Emelie Kauppi
5 1 RISARVENS MELKER 2140 2,07,9 Anna-Karin Marklund
6 7 MILTANO 2340 1,57,9 Erik Nordström
    NINO 2140 2,15,2g Maria Eriksson
           

Lopp 2 PnF's Lopp
Plac Nr Häst Dist Tid Körsven
1 3 GABBRES SEGRI 2140 1,37,4 Lars Marklund
2 7 LOVAR 2160 1,37,9 Jean Pettersson
3 1 SJÖBRIS 2140 1,39,5 Per Gustafsson
4 2 ELBA 2140 1,40,4 Ove Lindström
5 5 TORELLY 2140 1,43,2 Per-Åke Höglund
  4 VICKE VILMA 2140 utg Nils Nyström
  6 MAX MONIE 2160 m3g Lisa Wahlberg
           
Lopp 3 NTG's Lopp
Plac nr Häst Distans Tid Kusk
1 1 LUKE ALL 2140 1,18,1 Petter Lundberg
2 5 PRECIOUS ANGEL 2180 1,17,2 Lars Marklund
3 6 COCO KUR 2180 1,17,7 Mats-Åke Nilsson
4 2 HARALD NESS 2160 1,18,6 Linda Arthursson
5 3 KINDALIKEYOU 2160 1,20,0 Roger Nilsson
6 8 SANDYS KOMET 2180 1,21,7 Jörgen Sjunnesson
  7 HEROIC NUGGET 2180 utg Ola Hansson
           
Lopp 4 IVAB's Lopp Consulation 2-åringar
Plac Nr Häst Distans Tid Kusk
1 3 BOLTON W.F. 1640 1,30,2 Jörgen Sjunnesson
2 7 SPARKLE HORNLINE 1640 1,30,6 Jean Pettersson
3 4 HELAC CORNELIA 1640 1,30,7 Per Gustavsson
4 1 LADY SUCCESS 1640 1,30,7 Nils Nyström
5 2 M.B.'S VICTORIA 1640 1,32,8 Roger Nilsson
6 5 HER O'PAL 1640 1,32,8 Annalena Lindqvist
7 8 SHEZFINE HORNLINE 1640 1,33,1 Petter Lundberg
8 6 JOY O'PAL 1640 1,34,1 Bengt Olofsson
           
Lopp 5 Deloitte & touche's Lopp
Plac Nr Häst Distans Tid Kusk
1 7 PAY ME CAPE 2140 1,20,2 Petter Lundberg
2 2 BENTA BUSEN 2140 1,20,4 Ulf Bäckman
3 5 TYSON ROGUE 2140 1,21,3 Roger Nilsson
4 11 CAJSA C.D. 2160 1,21,1 Lars Marklund
5 3 REGINA ICE 2140 1,22,1 Bengt Lundmark
6 4 PENTIUM TOP 2140 1,25,4 Linda Arthursson
  6 ELRICO 2140 utg Mats-Åke Nilsson
           
Lopp 6 Swerock's Lopp
Plac Nr Häst Distans Tid Kusk
1 3 ATLE DEGATO 2160 1,18,1 Ola Hansson
2 1 MENUETTE GAGS 2140 1,20,9 Bengt Lundmark
3 4 NAVY NIGHTMARE 2160 1,18,4 Bjarne Johansson
4 6 CROWNS MYSTIQUE 2180 1,18,0 John Östman
5 5 MARCUS TOLL 2160 1,18,8 Lisa Wahlberg
           
Lopp 7 Final IVAB's 2-års serie
Plac Nr Häst Distans Tid Kusk
1 6 FOREIGN TRADE 1640 1,30,1 Ulf Bäckman
2 11 SUPER CAPE 1640 1,30,4 Roger Nilsson
3 10 SPEEDING STAR 1640 1,30,4 Bjarne Johansson
4 4 NOVA ENTRPRISE 1640 1,30,6 Jan Johansson
5 3 LASS FANTOM 1640 1,30,9 Mats-Åke Nilsson
6 5 ENERGY 1640 1,34,0 Jörgen Sjunnesson
7 8 RASCHO 1640 1,35,9 Lena Åberg
8 9 RÖRMOKARN 1640 1,38,2 Petter Lundberg
9 7 KAJSA NESS 1640 1,39,6 Linda Arthursson
10 12 HUXHUX 1640 1,42,7 Ola Hansson
11 1 ARTHUR SUCCESS 1640 1,29,8 Lars Marklund
12 2 IMELDA 1640 1,29,9 Torsten Forssell
           
Lopp 8 GMI's Lopp
Plac Nr Häst Distans Tid Kusk
1 9 SKARPUS 2180 1,31,3 Ola Eriksson
2 10 TOM SJUR 2180 1,31,5 John Östman
3 2 ODDSÄTER 2140 1,33,4 Per Gustavsson
4 5 TROLLMON 2160 1,33,0 Ulf Bäckman
5 8 BRAGÅL 2180 1,32,3 Annalena Lindqvist
6 1 VICKE VIRE 2140 1,34,2 Lars Marklund
7 7 YXBACKA KARAT 2160 1,34,9 Torsten Forssell
8 6 SYLVE 2160 1,35,0 Sven-Olof Andersson
9 4 ROKÅ ZÄTER 2140 1,36,2 Gunnel Fredriksson
           
Lopp 9 Sparbanken - Nord's Lopp
Plac Nr Häst Distans Tid Kusk
1 1 LUKAS KARSK 2140 1,20,3 Ulf Bäckman
2 9 HALO BURGE 2160 1,19,8 Gunnel Fredriksson
3 8 SHERLUCK 2160 1,20,0 Lars Marklund
4 4 KAPTEN HICK 2140 1,21,1 Peter Englund
5 7 FORZA VILLA 2160 1,20,5 Malin Gyllenäs
6 3 TORANGA 2140 1,21,4 Annelie Mörk
7 5 WAYSIDE BREEANA 2140 1,24,2 Jörgen Sjunnesson