Plac   Lopp 1 Bilhallen Ponnylopp
1. 4 Molltas Leaf Therese Hietanen 2,18,8
2. 1 Sofia T. Evelina Olofsson 2,32,8
3. 2 Telias Prinziip Frida Simonsson 2,34,1g
4. 3 Mattinata Angelica Lund 2,24,6
         
         
    Strukna: Karismas Gerti  Yre  
         
Plac    Lopp 2
Final 2-åringsserie Kallblod
Royal Hästsport Idealtid 2,00
1. 1 Rapp Stjernen Hanna Olofsson 2,00,7g
2. 3 Juwita V. Ingela Eriksson 2,00,9g
3. 5 Vinner Jenta (NO) Roger Nilsson 2,01,1
4. 6 Framgångs Vilja Rasmus Svensson 2,03,7
5. 4 Yxbacka Lyrik Ralf Johansson 2,03,9
         
     
    Strukna: Indra Rej
         
Plac   Lopp 3 Dina Försäkringar  B-lopp
1. 3 Västerbo Minerva Ingela Eriksson 1,21,9
2. 4 Redeye Fox Per Gustafsson 1,22,2
3. 2 Nilda Select John Östman 1,25,1
4. 1 Isprinsen Roger Nilsson 1,25,7
         
     
    Strukna:
         
Plac   Lopp 4 Final i IVAB’s 2-åringsserien Idealtid: 1,30
1. 4 Run for Ness Tomas Worrsjö 1,30,2
2. 10 Bowler´s Lane Roger Nilsson 1,30,5
3. 1 Handsome Fayline Henrik Näsvall 1,30,7g
4. 5 Boko Won Per Gustafsson 1,31,0
5. 9 Fast Pay Irene Worrsjö 1,31,2
6. 8 Hilda Bishop Rasmus Svensson 1,31,2
7. 6 Walter Bishop Lars Marklund 1,37,0
8. 7 Mi O´Pal Anna-Lena Lindqvist 1,37,3g
9. 3 Patricia Bishop Maria Bodin 1,29,8
         
     
    Strukna: Livi Global
         
Plac   Lopp 5  Nordiska Bil Kallblodslopp
1. 6 Åstoppen Jean Pettersson 1,35,8
2. 3 Vilda M. Martin M Nilsson 1,36,4
3. 5 Schubbe Per Gustafsson 1,36,6g
4. 2 Älvbacka Kungen John Östman 1,38,8g
5. 1 Lerud Pjokken Lisa Wahlberg 1,39,1g
6. 4 Nix Tabac Britt Lindgren 1,40,2
0 7 Oktan Tabac Roger Nyström Dg4
         
         
    Strukna:
         
Plac   Lopp 6 Burlin Motor  B-lopp
1. 4 Cittra Roger Berglund 1,20,4
2. 5 Mystique Ness Tomas Worrsjö 1,20,6
3. 2 Waterboy Anna-Lena Lindqvist 1,20,8
4. 3 Fame Factory Per Gustafsson 1,21,0
5. 9 Lukas Karsk John Östman 1,21,2
6. 7 Mark Palema Jens Nilsson 1,21,6g
         
         
    Strukna: Barcelona F., Purple Value, M.T.Dennis, Quantum Alien
         
Plac   Lopp 7 Mullers Bil B-lopp
1. 6 Full of Feeling Per Gustafsson 1,17,3
2. 2 Irresistable Roger Nilsson 1,18,1
3. 7 Chaco Bar Hanna Olofsson 1,18,6
4. 1 Hurry Tilly Petter Lundberg 1,18,8
5. 3 In the Mood Henrik Näsvall 1,20,0
6. 8 Fellini Sec (FI) John Östman 1,19,7
0 5 Blue Zorro Jens Nilsson Dg7
0 4 Dollars all Over Robin Björck Dug
         
         
    Strukna: