2016-09-03

 

Lopp 1  Final IVAB´s 2 års serie KBL 1640m Max km.tid 2.00                          
Plac Häst Kusk Tid
  1. BLEKE SVARTEN (NO) Stefan Andersson STR
       
  500: 1000:  
       
Lopp 2 Ponnylopp kat A.  1140m Voltstart  
Plac Häst Kusk Tid
1 2. SOLKLINTENS FOX Matilda Lundström 3.32,1
2 1. LILLEMAN KLÖVER Moa Fredriksson IT
3 4. EKSTRANDS UNDER Linn Johansson IT
4 3. BÄCKDALENS PICAZZO Tilde Forsman IT
       
  500: 1000:  
       
Lopp 3 Final IVAB´s 2 års serie VBL 1640m Max km.tid 1.30     
Plac Häst Kusk Tid
1 8. SATELLIT L.A. Hanna Olofsson 1.30,7
2 10. WHISPERING PINE Jenny Engfors IT
3 11. RALLY FUNNY Gunnar Bertilsson IT
4 12. ZAPLAC Peter Sundström IT
5 4. WALL STREET NEO Roger Nilsson IT
6 1. NISSE RIGAS Per Gustafsson IT
7 2. FLIRTIG VIKTORIA Ola Eriksson IT
8 5. MASTER BLASTER Claes Sjöström IT
9 3. SHIHAN Annalena Lindkvist IT
10 9. ERAGON C.B. Cathrin Bergström IT
       
  500:  1000:  
       
Lopp 4 Försök till Vitsandsmästaren VBL 140m Heat A, Försök 1  Auto  
Plac Häst Kusk Tid
1 1. MELLBY APEX Britt Lindgren IT
0 2. AGENT LOSS Liselott Lundberg IT
       
Försök till Vitsandsmästaren VBL 140m  Heat A, Försök 2  Auto  
Plac Häst Kusk Tid
1 1. MELLBY APEX Britt Lindgren IT
0 2. AGENT LOSS Liselott Lundberg IT
       
Försök till Vitsandsmästaren VBL 140m Heat B, Försök 1  Auto  
Plac Häst Kusk Tid
1 4. KLARA RIGAS Claes Sjöström  IT 
0 3. OZZY NESS  Tomas Worrsjö  IT 
       
Försök till Vitsandsmästaren VBL 140m  Heat B, Försök 2  Auto  
Plac  Häst  Kusk  Tid 
3. OZZY NESS  Tomas Worrsjö  IT 
4. KLARA RIGAS  Claes Sjöström  IT 
       
Försök till Vitsandsmästaren VBL 140m  Heat B, Försök 3  Auto  
Plac  Häst  Kusk  Tid 
4. KLARA RIGAS  Claes Sjöström  IT 
3. OZZY NESS  Tomas Worrsjö  IT 
       
Försök till Vitsandsmästaren VBL 140m  Heat C, Försök 1  Auto   
Plac  Häst  Kusk  Tid 
6. CHEAP MONDAY  Hanna Olofsson  IT 
5. GENTLE TOOMA  Liselott Lundberg  IT 
       
Försök till Vitsandsmästaren VBL 140m  Heat C, Försök 2  Auto  
Plac  Häst  Kusk   
6. CHEAP MONDAY  Hanna Olofsson  IT 
5. GENTLE TOOMA Liselott Lundberg  IT 
       
Lopp 5  Vitsandsmästaren KBL 2140m  Voltstart   
Plac  Häst  Kusk  Tid 
1 1. GURIPÅLLE  Robert Lindberg  1.32,7 
3. EIGELANDS VIKTOR (NO)  Liselott Lundberg  IT 
2. ZEBBE  Hanna Olofsson  IT 
  4. CATOSI (NO)  Ola Eriksson  STR 
       
  500:   1000:    
       
Lopp 6  Final Vitsandsmästaren VBL 140m  Auto   
Plac  Häst  Kusk  Tid 
6. CHEAP MONDAY  Hanna Olofsson  IT 
1. MELLBY APEX  Britt Lindgren  IT 
4. KLARA RIGAS  Claes Sjöström  IT